Zave

Zemes siltumsūkņa cena ar uzstādīšanu

Zemes siltumsūknis ir gudra izvēle mājai! Zemes siltumsūknis izmanto zemē uzkrāto siltumu, lai apsildītu telpas un sildītu sadzīves ūdeni. Ģeotermālais siltumsūknis ir labākā izvēle lielākai privātmājai, ap kuru ir pietiekami daudz brīvas zemes, kur uzstādīt ģeotermālā siltumsūkņa kolektoru.

Zemes siltumsūkņa uzstādīšana


Zemes siltumsūkņa uzstādīšanu uzticiet profesionālam uzņēmumam. KlimataVeikals piedāvā plašu ģeotermālo siltumsūkņu izvēli un iespēju atrast labāko ģeotermālo siltumsūkņu uzstādītāju.


Ja citu siltumsūkņu uzstādīšanu var veikt vienas dienas laikā, zemes siltumsūkņa uzstādīšana ir laikietilpīgāka un var ilgt 3-5 dienas.


Kā tiek uzstādīts zemes siltumsūknis?


Zemes siltumsūkņa uzstādīšanu veic jomas eksperti, svarīgi ir pārliecināties, ka tehniķi un darbu vadītāji ir jomas profesionāļi.


Uzstādīšanas process ietver šādas darbības:


Kolektora uzstādīšana:

Pirmais solis ir tā sauktās kontūras caurules uzstādīšana zemē. Lai sildītu 1 kvadrātmetru lielu virsmu, jāuzstāda 3 metru kolektors. Atkarībā no zemes kolektora garuma vajag ņemt vērā arī kolektora uzstādīšanai nepieciešamo laiku, kas parasti ir aptuveni 1-3 dienas.


2. Zemes siltumsūkņa uzstādīšana un pievienošana kolektoram.


3. Ģeotermālā kolektora piepildīšana ar aukstumaģentu, pārējās sistēmas piepildīšana ar siltumnesēju


4. Uzstādīšana un pārbaude


Taču zemes siltumsūkņa uzstādīšanai ir nepieciešami arī sagatavošanās darbi, proti, atbilstošo izejas datu mērījums. Pirms zemes siltumsūkņa uzstādīšanas ir svarīgi zināt augsnes siltumvadītspēju, mitruma saturu u.c. Pēc mērījumiem iespējams vēl precīzāk aprēķināt, cik laika aizņems zemes kolektora uzstādīšana, jo tā kopējais garums ir atkarīgs gan no apkurināmās telpas platības mājā, gan mitruma satura augsnē.


Kāda ir zemes siltumsūkņa cena ar uzstādīšanu?


Zemes siltumsūkņa cena ir atkarīga no izvēlētās ierīces. Cenas svārstās līdz aptuveni 7900 eiro un galvenokārt ir atkarīgas no ierīces jaudas un funkcijām.


Zemes siltumsūkņa uzstādīšanas izmaksas galvenokārt ir atkarīgas no uzstādīšanas darbu sarežģītības un laika. Zemes kontūras cena ir aptuveni 3 eiro par metru, kas 120 kvadrātmetru lielas platības apsildīšanai kopā aizņem 360 metru, attiecīgi cena par zemes kontūru vien jau veido vairāk nekā tūkstoti eiro.


Vidēja ģeotermālā siltumsūkņa cena ar uzstādīšanu ir aptuveni 8000 līdz 9000 eiro, ieskaitot ģeotermālā siltumsūkņa uzstādīšanu, materiālus, kā arī ģeotermālo siltumsūkni.


Jautājiet personīgo piedāvājumu KlimataVeikala ekspertiem - sazinieties ar mums!