Zave

Vislabākās cenas un augstākās kvalitātes sūkņi Latvijā

Mūsdienu siltumsūkņi ir īpaši energoekonomiski un var samazināt apkures izdevumus pat par 80%

Konsultatsioon

Ar mūsu speciālistu palīdzību acumirklī atradīsiet sev piemērotāko siltumsūkni par vislabāko cenu.

Gaiss-ūdens un zemes siltumsūkņi ir visekonomiskākie apkures avoti mājokļa un sadzīves karstā ūdens sildīšanai. Lai rastu vislabāko alternatīvu savām mājām, sazinieties ar mūsu speciālistiem.

Bezmaksas transports

Neatkarīgi no tā, cik liels vai mazs būtu jūsu pirkums, mēs to nogādāsim pie jums pilnībā bez maksas.

Prasmīgs klientu atbalsts

 Jau šobrīd Zave Energy Group ir daudz apmierinātu klientu. Jūsu iepirkšanās ceļā palīdzēs mūsu pieredzējušie speciālisti.

Panasonic VZ9

Pasaulē labākais siltumsūknis – Panasonic VZ9

Neatkarīgās enerģijas aģentūras Spar Energi veiktāss apjomīgas siltumsūkņu testēšanas rezultātā Panasonic VZ9 ieguva pirmo vietu, pateicoties nepārspētajam sezonālajam siltuma koeficientam (SCOP) 6,2 un modernajai siltuma saglabāšanas tehnoloģijai.Dažas citas būtiskas īpašības ir: A+++ enerģijas klase gan apkurinot, gan dzesējot; strādā arī ļoti zemās temperatūrās līdz -35 °C; videi draudzīgs aukstumaģents R32; ļoti kluss darbības režīms, tikai 18 dB utt.

Piedāvājam iecienītu zīmolu vislabākos siltumsūkņus, klimata kontroles iekārtas un tiem piemērotu papildu aprīkojumu:

PanasonicSamsungToshibaMitsubishi ElectricAirPatrolAmbista ElectricCooper & Hunter
AlpicAir
GreeMideaMitsubishi Heavy
Kas ir siltumsūknis?

Siltumsūknis ir gudrs un efektīvs veids enerģijas absorbēšanai no ūdens, augsnes, iežiem un gaisa. Tādējādi siltumsūknis ir videi draudzīgs veids enerģijas ražošanai. Siltumsūknis izmanto nedaudz elektrības, lai absorbētu enerģiju, un pēc tam pārnes to apkures sistēmā, tādējādi ievērojami samazinot jūsu enerģijas patēriņu, kas ir labi gan videi, gan jūsu naudas makam!


Siltumsūknis ir investīcija


Tā kā siltumsūknim ir zemāks enerģijas patēriņš nekā citām tradicionālajām apkures sistēmām, siltumsūknis ir investīcija, kas ietaupa jūsu naudu. Tā kā apkures sistēma ar siltumsūkni ir draudzīga videi, jūs investējat arī vidē.


Siltumsūkņa izvēle


Izvēloties siltumsūkni, ir svarīgi atcerēties, ka dažādiem nosacījumiem ir piemēroti dažādi siltumsūkņi. Siltumsūknis, kas ir piemērots vienai mājsaimniecībai, var nebūt piemērots citai. Gaiss-gaiss siltumsūknis izplata siltumu caur iekštelpu gaisu, tādēļ nav nepieciešama ūdens apkure, kas var būt nepieciešama cita tipa siltumsūkņiem. Ja jums ir elektriskā apkure, jūsu acīmredzama izvēle ir gaiss-gaiss siltumsūknis. Šī tipa siltumsūknis ir populārs, piem., ziemas dārzam, kur var būt nepieciešama apkure temperatūras uzturēšanai konkrētā līmenī.


Tiem, kuriem ir ūdens apkures sistēma, siltumsūkņu piedāvājums ir lielāks – piemēroti būs gan gaiss-ūdens siltumsūknis, gan zemes siltumsūknis, izplūdes gaisa siltumsūknis vai siltumsūknis, kas silda arī ūdeni ikdienas vajadzībām. Lai izvēlētos izplūdes gaisa siltumsūkni, jums jābūt piespiedu ventilācijai, savukārt vertikālajam zemes siltumsūknim nepieciešams, lai jūsu augsnē varētu veikt urbumus. Lielākie izdevumi nepieciešami siltumsūkņa uzstādīšanai, turklāt zemes siltumsūkņa gadījumā tas maksā visdārgāk, tādēļ arī atpelnīšanas laiks ir visgarākais, salīdzinājumā ar cita tipa siltumsūkņiem.


Kas ir nepieciešams konkrēta tipa siltumsūkņa lietošanai?


Gaiss-ūdens siltumsūknis

Gaiss-ūdens siltumsūknis ģenerē enerģiju no āra gaisa un pēc tam izplata siltumu, izmantojot ūdens apkures sistēmu. Gaiss-ūdens siltumsūknim ir nepieciešamas mērenas investīcijas, savukārt vēlākais finansiālais ietaupījums ir ievērojams. Papildu gaiss-ūdens siltumsūkņa priekšrocība ir tā, ka tas nodrošina mājokli arī ar silto ūdeni.

Ir svarīgi atcerēties, ka gaiss-ūdens siltumsūknis ir atkarīgs no āra temperatūras, kas konkrētos apstākļos ļauj šī tipa siltumsūknim ar savu efektivitāti gandrīz panākt daudz dārgākā zemes siltumsūkņa jaudu.


Gaiss-gaiss siltumsūknis
Gaiss-gaiss siltumsūknis absorbē nepieciešamo enerģiju no āra gaisa un atbrīvo to iekštelpā. Šis sūknis, salīdzinājumā ar cita tipa siltumsūkņiem, ir lēts, vienkāršs un kluss – fantastisks papildinājums elektriskajai apkurei. Gaiss-gaiss siltumsūknis var nodrošināt līdz 75% enerģijas izdevumu ietaupījumu. Pateicoties tam, atpelnīšanas periods ir ļoti īss, parasti tikai daži gadi.


Zemes siltumsūknis

Zemes siltumsūknis ilgākā perspektīvā nodrošina lielāku ietaupījumu, vienlaicīgi šī sūkņa uzstādīšana ir visdārgākā. Zemes siltumsūknis enerģiju absorbē no pamatnes un augsnes, pēc tam izplatot siltumu caur ūdens apkures sistēmu. Zemes siltumsūknis var izmantot arī cita tipa siltumu, piem., jūras vai augsnes virskārtas siltumu. Sūknis dod siltumu radiatoriem, grīdas apkurei, arī sadzīvē izmantojamā karstā ūdens sildīšanai.Salīdzinot ar cita tipa sūkņiem, zemes siltumsūknim ir visgarākais atpelnīšanas laiks, bet tas ir arī visefektīvākais.

Kādēļ ir vērts iegādāties siltumsūkni?

Ir vairāki iemesli, kādēļ apkurei ir vērts izvēlēties tieši siltumsūkni. Būtiskākie no tiem ir:


1. Apkures lētums

Visbiežākais iemesls siltumsūkņa iegādei ir naudas ekonomija. Jūs samazināt savu elektrības patēriņu un līdz ar to arī elektrības rēķinu. Tā kā siltumsūknis maksā relatīvi maz, bet ietaupījums parasti ir ievērojams, siltumsūknis atmaksājas tikai dažu gadu laikā.


Parastā mājsaimniecībā vairāk nekā 60% elektroenerģijas patērē apkurei. Saskaņā ar neatkarīgiem testiem, siltumsūknis, konkrēti gaiss-gaiss siltumsūknis, var ietaupīt līdz 75% apkurei patērējamās elektroenerģijas. Tā varat ietaupīt līdz 45% jūsu pašlaik lietotās elektroenerģijas.2. Videi draudzīga apkures sistēma
Videi draudzīga apkure ir būtiska no dabas saudzēšanas aspekta un daudzi meklē dabu saudzējošus alternatīvus apkures risinājumus. Siltumsūknis neapdraud vidi, jo tas vienkārši aizstāj daļu parasti apkurei izmantojamās elektroenerģijas ar no dabas iegūstamu, atjaunojamu un gandrīz bezmaksas enerģiju. Siltums, ko iegūst no āra gaisa, savukārt ir no saules. Līdz ar to siltumsūknis ir laba iespēja tiem, kas vēlas iegādāties videi draudzīgu un efektīvu apkures sistēmu.


3. Nav nepieciešama liela apkope
Siltumsūknis ir vienkārša apkures sistēma, kam nav nepieciešama liela apkope, un enerģijas pārveidošanai nav nepieciešama malka, koka granulas vai cita apkure. Sūknis arī aizņem relatīvi maz vietas.

Kā strādā siltumsūknis?

Siltumsūknis ir gudra apkures sistēma. Siltumsūknis izmanto dabā esošo bezmaksas enerģiju, pārvietojot siltumu no āra vides iekštelpās ar tehnoloģijas palīdzību, kas balstās Karno cikla izmantošanā.


Ar ko atšķiras dažāda tipa siltumsūkņi

Galvenā atšķirība starp siltumsūkņiem ir to enerģijas avoti un siltuma izplatīšanas veidi. Piemēram, gaiss-gaiss siltumsūknis absorbē siltumu no āra gaisa un nogādā to iekštelpas gaisā, bet zemes siltumsūknis savāc siltumu no augsnes uz pārnes to uz ēkas ūdens apkures sistēmu un siltā ūdens iegūšanas iekārtām.

Dažāda tipa siltumsūkņu plusi un mīnusi

Gaiss-ūdens siltumsūknis


Plusi


 • Liela ekonomija
 • Var būt jūsu galvenais siltuma avots
 • Mazākas investīcijas
 • Relatīvi īss atpelnīšanās laiks
 • Dod siltu ūdeni
 • Laba siltuma izplatīšanās
 • Var uzsildīt baseina ūdeni


Mīnusi


 • Atkarība no elektroapgādes
 • Ārējās daļas radītā skaņa var būt traucējoša
 • Nav lielākā ekonomija
 • Zemākās temperatūrās nav tik efektīvs


Gaisa siltumsūknis


Plusi


 • Liela ekonomija
 • Piemērots izmantošanai kopā ar elektrisko apkuri
 • Mazas investīcijas
 • Īss atpelnīšanās laiks
 • Nav nepieciešama ūdens apkures sistēma
 • Attīra gaisu
 • Strādā arī kā kondicionieris


Mīnusi

 • Atkarība no elektroapgādes
 • Var sagādāt raizes trokšņa dēļ
 • Nav karstā ūdens
 • Siltums izplatās pa gaisu
 • Nevar būt galvenais siltuma avots bez papildu apkures sistēmas


Zemes siltumsūknis


Plusi


 • Iegūstamais ietaupījums ir ievērojams
 • Darbojas klusi
 • Nav redzams
 • Ierasta apkures sistēma Latvijā


Mīnusi


 • Nav piemērots visām mājsaimniecībām
 • Dārga uzstādīšana
 • Nepieciešama vietējās pašvaldības atļauja
 • Urbšana var apdraudēt ēku
 • Dārgs remonts
Siltumsūkņa izvēle

Izvēloties siltumsūkni, ir vairāki apstākļi, ar kuriem ir jārēķinās, lai izdarītu vislabāko izvēli. Piemēram, jums jāpārskata sava pašreizējā apkures sistēma un jāizlemj, vai vēlaties tai pievienot siltumsūkni, kā arī vai vēlaties izmantot siltumsūkni karstā ūdens iegūšanai. Zemāk ir uzskaitīti būtiskākie jautājumi, kuri būtu jāpārdomā pirms siltumsūkņa izvēles.


Kāds siltumsūknis ir piemērots jūsu mājoklim?


Vispirms jums jāzina, kādu platību, t. i., cik kvadrātmetrus vēlaties apkurināt. No tā ir atkarīga jums piemērota siltumsūkņa jauda.


Kādu enerģiju un kādā apjomā jūs izmantojat pašlaik?


Iespējams, jums ir grūti izlemt, cik jaudīgs siltumsūknis jums nepieciešams. Ēkā ar nepietiekamu izolāciju parasti ir nepieciešams jaudīgāks siltumsūknis nekā ēkā ar labu izolāciju. Savos aprēķinos jums jāņem vērā arī tas, vai vēlaties karstu krāna ūdeni. Lai nekļūdītos, parasti ir pareizāk izvēlēties nedaudz lielāku siltumsūkni, jo mūsdienu siltumsūknis ir tik gudrs, ka nekad nestrādā vairāk nekā nepieciešams jūsu mājām.


Siltumsūkņa uzstādīšana


Saskaņā ar likumu, siltumsūkni jāuzstāda sertificētam uzstādītājam. Tas ir būtiski tādēļ, ka papildus visam citam jūs varat saskarties ar videi bīstamām vielām. Ja siltumsūkni neuzstāda profesionālis, sūkņa jaudu nevar garantēt, bet mērķis taču ir panākt maksimālu rezultātu apkures un enerģijas ietaupījuma ziņā.


Kādas ir prasības elektroapgādei?


Parasti iegādātā gaiss-gaiss siltumsūkņa pievienošanai strāvas tīklam nepieciešama 220-230 (V) kontaktligzda un 10 A drošinātājs, bet dažu sūkņu gadījumā šīs prasības ir atšķirīgas.


Siltumsūknis ar tālvadību


Vai vēlaties savu siltumsūkni vadīt attālināti? Šāda iespēja ir – ja, piemēram, daudz ceļojat, varat apkurināt savas mājas, vadot savu siltumsūkni attālināti – līdz atgriežaties mājās.