Zave

Gaisa siltumsūkņa un klimata kontroles iekārtas apkope

Jebkurai iekārtai ir nepieciešama regulāra apkope. Savlaicīga apkope nodrošina siltumsūkņu un citu klimata kontroles iekārtu efektīvu darbu un ilgu kalpošanas mūžu. Regulāra gaisa siltumsūkņa apkope garantē siltumsūkņa efektivitāti! Visu apkures sistēmu apkope ir jāveic pirms un pēc apkures perioda sākuma.

Klimata kontroles iekārtas apkope mājās


Gaisa siltumsūkņa apkope uztur siltumsūkni darba kārtībā. Iekārtas tīrīšana būtu jāveic pirms un pēc apkures sezonas sākuma un tās laika – ļoti labi, ja gaisa siltumsūknim, kurš tiek regulāri izmantots, apkopi veic katru mēnesi.


Gaisa siltumsūkņa apkope ir ļoti vienkārša - ir regulāri jātīra iekšējā bloka filtri, kuros ar laiku uzkrājas putekļi un netīrumi. Filtri atrodas iekārtā, lai tos izņemtu, ir jāatver priekšējā lūka, jāizņem filtri un tie jānotīra. Atkarībā no putekļu daudzuma, tīrīšanai jāizmanto putekļsūcējs, putekļu drāna vai pat tekošs ūdens. Ir svarīgi, ka pēc tīrīšanas filtri tiek izžāvēti un ievietoti atpakaļ vietā.


Gaisa siltumsūkņa apkope ir jāveic arī tā ārējam blokam. Rudenī uz siltumsūkņa var sakrāties daudz lapu un zaru, kas kavē iekārtas darbu. Lai nodrošinātu ārējā bloka tīrību, ir regulāri jāpārbauda, vai nekas nav tajā iestrēdzis un liekais ir jānoņem.


Lai aizsargātu iekārtu pret dažādām lapām, zariem u. tml., siltumsūkņa ārējam blokam jāuzstāda atbilstošu nojumi.


Ziemā jāseko, lai zem gaisa siltumsūkņa nerastos liels daudzums ledus. Siltumsūkņa apkope ziemā paredz ledus iztīrīšanu no iekārtas apakšas. Tāpat jāpievērš uzmanība ledus daudzumam uz iekārtas. Gaisa siltumsūknis būtu arī jāattīra no liela sniega, kas ir uzkrājies uz tā vai ap to, lai nodrošinātu netraucētu gaisa cirkulāciju.


Gaisa siltumsūkņa tīrīšana un klimata kontroles iekārtas apkope ir ļoti vienkārša – ja tiek ievēroti visi padomi, siltumsūkņa darbā nevajadzētu rasties īpašām izmaiņām. Taču, ja siltumsūknis nestrādā kā parasti, rada lieku troksni vai vispār pārtrauc strādāt, ir jāizsauc eksperts. Apkures sistēmu apkopi, kurai nepieciešama lielāka iejaukšanās, vienmēr veic eksperti. KlimataVeikala eksperti piedāvā apkures sistēmu apkopi. Gaisa siltumsūkņa apkope un cena ir atkarīga no iekārtas problēmas sarežģītības un orientējošo cenu sastāda eksperts, balstoties uz problēmas aprakstu.