Zave

Problēmas ar siltumsūkni: gaisa siltumsūknis neražo siltumu, nestrādā

Gaisa siltumsūknis ir ērta apkures un klimata kontroles iekārta, kas nodrošina optimālu iekšējo temperatūru un dzesēšanu dažāda tipa ēkās. Vienkāršas funkcijas un relatīvi automātiska funkcionēšana padara apkuri ar gaisa siltumsūkni brīnumaini vienkāršu un ērtu.

Papildus apkures un dzesēšanas funkcijām iekārta veic arī automātiskus attīrīšanās procesus, kas ir nepieciešami efektīvai gaisa siltumsūkņa darbībai. Tomēr ne vienmēr pietiek ar automātisku attīrīšanos, lai uzturētu siltumsūkni darba kārtībā.


Ja ievērojat, ka gaisa siltumsūknis nepūš siltu gaisu kā parasti vai vispār nestrādā un ir apledojis, noteikti jāvēršas pie ekspertiem.



Ja gaisa siltumsūknis neražo siltumu

Ja ievērojat, ka gaisa siltumsūknis nedod siltumu, ir vērts vispirms pārbaudīt, vai iekārtas iekšējā bloka filtri ir tīri. Bieži siltumsūknis nespēj ražot siltumu tik intensīvi kā strādājot parastā situācijā, ja filtri ir putekļaini.

Filtru tīrīšana ir vienkārša – atveriet iekārtas priekšējo lūku un izņemiet filtrus. Pēc tam rūpīgi attīriet tos no visiem netīrumiem un putekļiem, nosusiniet un novietojiet atpakaļ.


Ja arī pēc tam gaisa siltumsūknis nepūš siltumu, iekārtai acīmredzot ir kāda lielāka kļūda, kuras noskaidrošanai vērsieties pie mūsu ekspertiem.



Gaisa siltumsūknis apledojis – ko darīt?

Gaisa sūknis apledo – tas notiek tad, kad ārā ir zema temperatūra un gaisa siltumsūknis ir intensīvi strādājis. Gaisa siltumsūkņa ārējais bloks var apledot un zem tā var rasties ledus, jo ziemā iekārta strādā ledus atkausēšanas režīmā, kā rezultātā rodas ūdens, kas ļoti zemās temperatūrās var sasalt uz iekārtas vai zem tās.


Ir svarīgi, lai gaisa siltumsūknis būtu uzstādīts pareizi, ja iekārtas ārējais bloks ir uzstādīta nepareizi, var rasties situācija, ka izkusušajam ūdenim nav, kur noplūst, un tas sasalst uz iekārtas. Šādā gadījumā speciālistam siltumsūkņa ārējo bloku ir jāuzstāda no jauna un korekti.


Ja gaisa siltumsūknis apledo iekārtas apakšā, ledus ir jānoņem un jāseko, kā un cik ātri ledus rodas atkārtoti. Ja ledus rašanās šķiet neparasta, ir vērts vērsties pie mūsu speciālistiem, lai konstatētu liela ledus daudzuma rašanās iemeslus.


Regulāri veiciet siltumsūkņa apkopi un pirms apkures perioda sākuma noteikti notīriet apkures iekšējās daļas filtrus. Ja iespējams, dariet to katru mēnesi – tā garantēsiet sava siltumsūkņa ilgu kalpošanas laiku.


Ja gaisa siltumsūknis nestrādā vispār, neuzsāciet labošanas darbus patstāvīgi, bet vērsieties pie mūsu ekspertiem.


KlimataVeikals jums palīdzēs, ja jūsu gaisa siltumsūknis nestrādā, nepūš siltu gaisu un pārāk ātri sasalst. Sazinieties ar mums un mēs atrisināsim jūsu problēmu!