Zave

Siltumsūkņa darbības princips

Siltumsūkņi ir izplatītas apkures sistēmas, kuru darbības princips ir videi draudzīgs un energoekonomisks, kā arī priecē jūsu naudas maku .

Siltumsūkņa darbības princips ir ļoti vieds – siltumsūkņi (gaisa siltumsūknis, gaiss-ūdens siltumsūknis un zemes siltumsūknis) izmanto dabā esošo siltumenerģiju, lai no tās ražotu apkures enerģiju telpu apkurei vai sadzīves karstā ūdens uzsildīšanai.


Ap mums ir daudz brīvas saules enerģijas, kas ir saglabājusies zemē, ūdenī vai gaisā. Siltumsūkņi savam darbam izmanto tieši to siltumenerģiju, kas ir atrodama dabā. Gaisa siltumsūkņa darbība tik maz piesārņo dabu, ka to var saukt par vienu no videi draudzīgākajām apkures iekārtām.


Siltumsūkņa darbības princips


Siltumsūkņi strādā ļoti līdzīgi ledusskapjiem – ja no ledusskapja siltumu izvada ārā, tad siltumsūknis transportē siltumenerģiju telpā, izmantojot aukstumaģentu (KlimataVeikals piedāvā siltumsūkņus, kas izmanto videi draudzīgo aukstumaģentu R32).


Siltumenerģijas vākšanai un pārvēršanai apkures enerģijā siltumsūknim ir jāstrādā. Šim nolūkam iekārta izmanto elektroenerģiju.


Jauno gaisa siltumsūkņu darbības princips ir tik ekonomisks, ka apkures enerģijas ražošanai izmantotās elektroenerģijas daudzums var būt pat par 80% mazāks nekā elektriskajiem radiatoriem. Vidējo siltumenerģijas un elektroenerģijas attiecību raksturo gaisa siltumsūkņa apkures koeficients (COP).Siltumsūkņa COP rādītājs ir 3-5, kas parāda to, cik daudz vairāk siltumenerģijas iekārta spēj saražot, izmantojot 1 kWh elektroenerģijas. Lietderības koeficients vienmēr ir norādīts uz siltumsūkņa iekārtas un, balstoties uz COP, ļoti labi tiek izskaidrots siltumsūkņa ekonomiskais darbības princips.


Jo augstāks ir siltumsūkņa lietderības koeficients, jo ekonomiskāk tas strādā. Videi draudzīgais un energo ekonomiskais darbības princips vairākkārt samazinās jūsu apkures izdevumus.


Gaiss-gaiss siltumsūkņi ir izveidoti tā, ka ar tiem var tikai apkurināt vai kondicionēt iekštelpas. Zemes siltumsūkņa un gaiss-ūdens siltumsūkņa darbības princips atšķiras no tradicionālajiem gaisa siltumsūkņiem: ar tiem var apkurināt telpas un arī uzsildīt sadzīvē nepieciešamo karsto ūdeni.


Gaiss-gaiss siltumsūknis ir ideāli piemērots kā papildu apkures avots dzīvoklim vai koka mājai, gaiss-ūdens un zemes siltumsūknis ir ideāls risinājums kā pamata apkures iekārta lielākām mājsaimniecībām.


Jautājiet KlimataVeikala ekspertiem – gaisa siltumsūkņa darbības princips, vislabākā siltumsūkņa izvēle u. c. Mēs atbildēsim uz šiem un citiem populāriem jautājumiem par siltumsūkņiem!