Zave

Ģeotermālās apkures uzstādīšana - kā un cik tas maksā?

Sasildiet mājokli ar ģeotermālo apkuri! Ģeotermālā apkure izmanto zemē uzkrāto siltumenerģiju, lai apsildītu iekštelpas un sildītu sadzīves vajadzībām nepieciešamo ūdeni.

Ja siltumsūkņu uzstādīšana speciālistiem pārsvarā ir viegli un ātri izdarāma, tad ģeotermālās apkures ierīkošana prasa lielākus būvniecības priekšdarbus un sarežģītākus būvdarbus.


Ģeotermālās apkures uzstādīšanu parasti veic tas pats uzņēmums, no kura iegādāts siltumsūknis. KlimataVeikals piedāvā augstas kvalitātes ģeotermālās apkures instalāciju visā Latvijā.


Ģeotermālās apkures ierīkošana ir atkarīga no būvdarbu apjoma un līdz ar to var ilgt aptuveni 5 dienas.Uzstādīšanas process ietver šādas darbības:


  1. ģeotermālo kolektoru uzstādīšana (ti, ģeotermālo cauruļu uzstādīšana)
  2. Kolektora uzstādīšana ilgst 1-3 dienas atkarībā no caurules kopējā garuma. 1 kvadrātmetra platības apsildīšanai nepieciešami vidēji 3 metri zemes kolektora. Ģeotermālās caurules ierīkošana tiks veikta aptuveni 1,2 metru dziļumā virs zemes.
  3. Ģeotermālā kolektora uzstādīšanas cena ir atkarīga no kopējā garuma: 1 metra vidējā cena ir 3 €.
  4. zemes siltumsūkņa uzstādīšana un pieslēgšana ģeotermālajam kolektoram
  5. ģeotermālā kolektora piepildīšana ar aukstumaģentu un pārējās apkures sistēmas piepildīšana ar siltumnesēju
  6. zemes siltumsūkņa iestatīšana un sistēmas pārbaude.


Ģeotermiskā uzstādīšana prasa īpašus sagatavošanās darbus. Pirms ģeotermālās ierīkošanas jāveic apsekojumi, lai noteiktu augsnes siltumvadītspēju un mitruma saturu. Pamatojoties uz mitruma saturu, iespējams aprēķināt nepieciešamo ģeotermālā kolektora garumu: jo mitrāka augsne, jo īsāks var būt ģeotermālais cauruļvads.


Ģeotermālās apkures cena?


Ģeotermālās apkures uzstādīšanas cena ir atkarīga no ģeotermālā siltumsūkņa aprīkojuma, cenas un uzstādīšanas darbu apjoma. Ģeotermālās instalācijas ar ģeotermālo siltumsūkni vidējā cena ir 8000-9000 eiro, no kuriem 4000-6000 eiro ir ģeotermālā siltumsūkņa cena un pārējais ir uzstādīšanas darbi un nepieciešamie būvmateriāli.


Ģeotermālās tehnikas speciālists, kurš ir iepazinies ar objekta datiem sīkāk, var sniegt detalizētāku informāciju, ņemot vērā ģeotermālās apkures ierīkošanas izmaksas un jūsu ēkas un brīvas zemes platību . Detalizētāku ģeotermālās apkures cenrādi sniegsim kopā ar iekārtu un uzstādīšanu. Lūdziet piedāvājumu no KlimataVeikala.