Zave

Ģeotermālās apkures cena: sistēma, ģeotermālie siltumsūkņi, caurules un dziļurbums

Ģeotermālā apkure ir laba izvēle lielai privātmājai kā galvenais apkures veids. Ģeotermālās apkures pamatā ir zemē uzkrātā siltuma savākšana un tā izmantošana apkurei un sadzīvei nepieciešamā karstā ūdens sildīšanai.

Zemes siltumsūknis ir ļoti ekonomiska apkures sistēma, kas uztur zemas apkures izmaksas un ienes siltumu telpā videi draudzīgā veidā.


Cik maksā ģeotermālā apkure?


Zemes siltumsūkņa uzstādīšanai nepieciešams liels daudzums brīvas zemes: lai apsildītu viena kvadrātmetra daļu no platības, nepieciešams aptuveni 3,6 m2 brīvas zemes. Uz zemes ir uzstādīts ģeotermālais kolektors, kas nepieciešams siltumenerģijas savākšanai no zemes.


Ģeotermālā apkure prasa ļoti lielus priekšbūves un uzstādīšanas darbus, tāpēc ļoti svarīgi papildus zemes siltumsūkņa iekārtu izmaksām ir ņemt vērā arī uzstādīšanas izmaksas.


Ģeotermālā apkure - cena sastāv no:

  • zemes siltumsūkņa cena;
  • ģeotermālās caurules cena;
  • uzstādīšanas darbu izmaksas (urbuma rakšana, būvdarbi un materiāli utt.).


Ģeotermālās caurules cena ir atkarīga no kopējā nepieciešamā garuma - 1m cena ir aptuveni 3 €. Ģeotermālās apkures caurules garums var ievērojami atšķirties  - no 250 m līdz 750 m. Precīzas izmaksas sagatavo eksperts būvprojekta sagatavošanas laikā.


Zemes siltumsūkņa cena ir atkarīga no iekārtas jaudas, efektivitātes, energoklases, ražotāja u.c. 


Ģeotermālās apkures sistēmas cena un uzstādīšana jeb kopējās izmaksas ir aptuveni 8000 € atkarībā no uzstādīšanas sarežģītības un konkrētā aprīkojuma. Apskatiet piedāvājumus mūsu produktu lapā.


Ģeotermālās apkures cena sākotnēji šķiet augsta, taču tās atmaksāšanās laiks ir īss. Zemes siltumsūknis tāpat kā citi siltumsūkņi nav atkarīgs no āra temperatūras un ražo siltumu apkurei un karstajam ūdenim visu gadu.


Lai noskaidrotu precīzu ģeotermālās apkures cenu, ir jākonsultējas ar speciālistiem. KlimataVeikals piedāvā profesionālas konsultācijas un projektu vadību zemes siltumsūkņa uzstādīšanai. Sazinieties ar mums.