Zave

Gaiss-ūdens siltumsūkņu salīdzinājums

Gaiss-ūdens siltumsūknis ir apkures iekārta, ar kuru apsildīt mājokli vidi saudzējošā un energoekonomiskā veidā. Šī ir ideāla pamata apkures sistēma, kas nodrošinās arī lielākas ēkas apkuri visu gadu.

Gaiss-ūdens siltumsūknis apkures enerģijas ražošanai izmanto ārējā gaisā saglabāto siltumenerģiju un pārnes to iekštelpās, izmantojot ūdeni. Apkure ar gaisa siltumsūkni uztur apkures izdevumus zemus.Kādu gaisa-ūdens siltumsūkni izvēlēties savām mājām – pievēršam uzmanību vissvarīgākajiem aspektiem.


Gaiss-ūdens siltumsūkņu salīdzinājums – kā izvēlēties pareizo?


Dažādu gaiss-ūdens siltumsūkņu salīdzinājums palīdzēs atrast jūsu mājām piemērotāko siltumsūkni. Mūsu sastādītais gaiss-ūdens siltumsūkņu salīdzinājums ietver dažādu iekārtu jaudas, cenas, lietderības koeficienta un energoefektivitātes analīzi.


Jauda – iekārtas jauda ir jāizvēlas atbilstoši apkurināmās telpas lielumam, siltinājumam, apkures un ūdens patērētāju daudzumam. Gaiss-ūdens siltumsūkņu apkures jauda sākas no apmēram 3 kW un sniedzas līdz 9 kW. Iekārta ar 3 kW jaudu ir ideāli piemērota mazākas telpas apkurei: līdz 90 kvadrātmetriem, savukārt 9 kW spēj apkurināt līdz 300 kvadrātmetru teritoriju.


Cena – iekārtas cenu galvenokārt veido tās jauda un funkcijas. Jo jaudīgāka iekārta, jo augstāka cena. Gaiss-ūdens siltumsūkņu cenas sākas no apmēram 3 200 € un sasniedz 7 800 €.


Lietderības koeficients (COP) – parāda, cik daudz vairāk apkures enerģijas sniedz siltumsūknis, nekā izmanto tās ražošanai. Iekārtu COP skaitlis ir apmēram 3-5, kas nozīmē, ka siltumsūknis spēj ražot 3-5 reizes vairāk apkures enerģijas, nekā tam patērē.


Energoefektivitāte – energoefektivitāti var novērtēt ar enerģijas marķējumu. Enerģijas marķējums A apzīmē energoefektivitāti, labākai enerģijas patēriņa novērtēšanai aiz burta pievieno arī + marķējumus. Jo vairāk + marķējumu, jo šī iekārta ir energoefektīvāka. KlimataVeikala piedāvājumā ir produkti gan ar A+, gan A++, gan arī ar A+++ marķējumu.


Ēkas apkure ar gaiss-ūdens siltumsūkni ir apbrīnojami vienkārša un ekonomiska.


Ģeotermālā apkure salīdzinājumā ar gaiss-ūdens apkuri


Gaiss-ūdens apkure, tāpat kā ēkas apkurināšana ar ģeotermālo apkuri, ir ideālas pamata apkures sistēmas. Jāņem vērā, ka ēkas apkurināšanai ar zemes siltumsūkni nepieciešams uzstādīt zemes kolektoru, kam savukārt nepieciešams daudz brīvas teritorijas ap ēku.


Ja jāizvēlas – gaiss-ūdens siltumsūknis vai ģeotermālā apkure, noteikti jābalstās brīvās teritorijas pieejamībā. Ģeotermālajai apkurei nepieciešami 3,6 kvadrātmetri brīvas teritorijas 1 kvadrātmetra apkurināšanai. Ēkas apkurināšana ar zemes siltumsūkni nav iespējama, ja ēkas apkārtnē nav nepieciešamā daudzuma brīvas zemes teritorijas.


Apkure ar gaisa siltumsūkni ietaupa laiku, naudu un arī sargā dabu. Sazinieties ar mums!