Zave

Gaiss-ūdens apkure – labākā apkures sistēma mājoklim!

Gaiss-ūdens apkure darbojas līdzīgi kā citi siltumsūkņi. Gaiss-ūdens tipa siltumsūknis savāc āra gaisā pieejamo siltumenerģiju, pārvērš to apkures enerģijā un pārnes uz iekštelpām caur ūdeni, izmantojot radiatorus (proti gaiss-ūdens siltumsūkņa radiatorus). Gaiss-ūdens apsildes sistēma nodrošina iekštelpu apkuri, kā arī sadzīves karstā ūdens apsildi, tādēļ ir viena no labākajām pamata apkures iekārtām (energoefektivitātes ziņā pielīdzināma ģeotermālajai apkurei).


Līdzīgi gaisa siltumsūknim, arī gaiss-ūdens siltumsūkņa sistēmas jauda ir atkarīga no āra temperatūras. Atšķirībā no gaisa siltumsūkņa, ar gaiss-ūdens siltumsūkni apkures enerģiju var vienmērīgi sadalīt starp lielākām un atdalītām telpām, kā arī ražot karsto sadzīves ūdeni.


Gaiss-ūdens apkure uztur relatīvi zemus apkures izdevumus – salīdzinājumā ar elektrisko apkuri, ar gaiss-ūdens apkuri var ietaupīt līdz 70% tēriņu. Reālais enerģijas patēriņš tomēr ir atkarīgs no iekārtas jaudas un lietošanas paradumiem.


Gaiss-ūdens siltumsūknis ir piemērota apkures sistēma lielākām dzīvojamajām mājām, biroju ēkām, kurās nav iespējams uzstādīt, piemēram, ģeotermālo apkuri. Gaiss-ūdens apkure ir ērta un izdevīga –sazinieties ar mums un uzziniet vairāk.