Zave

Gaiss-gaiss siltumsūkņi, klimata kontroles iekārtas un gaiss-ūdens siltumsūkņi – siltumsūkņa cena

Gaisa siltumsūkņi ir aizvien populārākas apkures iekārtas, kas ir piemērotas dažāda tipa ēkām. Gaisa siltumsūkņa uzstādīšana un iegāde sākumā var šķist kā lieli izdevumi, bet ilgākā laika periodā investīcijas atmaksājas, jo, izmantojot gaisa siltumsūkni, var ietaupīt līdz 80% apkures izdevumu. Cik daudz vairāk siltuma iegūst, salīdzinājumā ar, piem., elektrisko radiatoru, gaisa siltumsūkņa gadījumā rāda SCOP lietderības koeficients un pamata apkures risinājumu gadījumā COP. Jo augstāks skaitlis, jo efektīvāks risinājums.

Gaisa siltumsūkņa cena – no kā tā ir atkarīga?


Ir vairāku veidu gaisa siltumsūkņi – parastais gaiss-gaiss siltumsūknis, gaiss-ūdens siltumsūknis. Tie savukārt iedalās vēl precīzākos risinājumos. Gaiss-gaiss siltumsūknis var būt ar vienu vai vairākiem iekšējiem blokiem. Svarīgs ir arī lietošanas mērķis. Apkurei izmantojamajām iekārtām jābūt piemērotām mūsu klimatam un ziemā jāstrādā arī -30 grādu salā.


Cenas atšķirība izriet gan no siltumsūkņa veida, jaudas, lietderības faktora, gan papildu funkcijām un arī ražotāja.


Gaisa siltumsūkņu cenas atrodamas diapazonā no 400 līdz 2 400 €. Klimataveikals.lv preču klāstā cenu kategorijā 400-500 € ir vairāki gaiss-gaiss siltumsūkņi, kas ir piemēroti līdz apmēram 50 kvadrātmetru lielas ēkas apsildei. Dārgākie - 1 200 € un vairāk maksājošie - gaisa siltumsūkņi parasti spēj apsildīt lielākas ēkas (maksimums, 220 kvadrātmetru) un tiem ir daudz vairāk papildfunkciju, t. sk. dārgākās iekārtas strādā vairākas reizes klusāk vai pilnīgi bez trokšņa. Advancētākajām iekārtām nav lietotājam pamanāma atkausēšanas cikla. Iekārtas iekšējais bloks strādā pastāvīgi un nemēdz regulāri pārslēgties atkausēšanas režīmā.


Gaisa siltumsūkni nevar izvēlēties tikai pēc cenas – piemērots siltumsūknis ir jāizvēlas atbilstoši apsildāmās ēkas rādītājiem: ēkas siltumnoturība, siltuma nepieciešamība, plānojums, citu apkures avotu esamība utt. Gaisa siltumsūkņa cena pirkuma gadījumā nedrīkstētu būt noteicošā, pareizi izvēlēta iekārta ir laba investīcija ar īsu atpelnīšanās laiku. Gaisa siltumsūknis ir papildu apkures-atdzesēšanas iekārta.


Gaiss-ūdens siltumsūkņa cena, uzstādīšana


Gaiss-ūdens siltumsūknis ir piemērots kā ēkas pamata apkures veids. Gaiss-ūdens siltumsūknis siltumenerģiju ražo no āra gaisā saglabātās siltumenerģijas, kas caur ūdeni tiek novadīta ēkā. To var izmantot gan apkurei, gan karstā sadzīves ūdens uzsildīšanai.


Šī tipa gaisa siltumsūkņu cena ir augstāka nekā gaiss-gaiss siltumsūkņiem, Klimataveikals.lv piedāvā augstas kvalitātes gaiss-ūdens siltumsūkņus par 3 000-6 490 €.


Gaiss-ūdens siltumsūkņa cena ir atkarīga:


  • no iekārtas ražotāja;
  • no COP rādītāja;
  • no maksimālās apkurināmās platības (sākot no apm. 90 m2);
  • no papildu funkcijām;
  • no enerģijas klases;
  • no boilera lieluma/esamības.


Papildus iekārtas cenai ir jāņem vērā, ka siltumsūkņa uzstādīšana arī ir papildizdevumi. Uzstādīšanas cena ir atkarīga no darbu apjoma – vidējo uzstādīšanas cenu noteiks eksperts.


Gaisa siltumsūkņa cena, uzstādīšana – klimataveikals.lv piedāvā kvalitatīvu ražotāju gaisa siltumsūkņus un profesionālu uzstādīšanu. Sazinieties ar mums un atradīsim piemērotu siltumsūkni jūsu mājoklim vai birojam.