Zave

Pieejama alternatīva dārgajai gāzes apkurei

Ja klientam jaizvēlas starp diviem produktiem atšķirīgās cenu katergorijās, parasti dārgakais produkts šķiet pievilcīgāks - izgatavots no labāka materiāla, labāk izskatās vai tā ražotājam ir labāka reputācija. Taču, sildot mājokli, 22 grādu temperatūra vienmēr ir vienāda - neatkarīgi no apkures avota. Savukārt cenu starpība par siltuma ražošanu var atšķirties pat vairākas reizes. Iepazīsties ar ekonomiskāko mājas apkuri!


Īsumā par gāzes apkuri

Gāzes apkures sistēma parasti sastāv no divām daļām - radiatoru vai silto grīdu sistēmas un gāzes katla, kas silda ūdeni, 

kas cirkulē sistēmā. Šo risinājumu iespējams padarīt ievērojami ekonomiskāku un modernāku, ja nomainīt gāzes katlu uz 

citu siltumenerģijas avotu. Radiatori un grīdas apsildes sistēma nav jāmaina vai jāpārbūvē.


Ekonomiskākās apkures metodes

Gāzes katlam ir divas ārkārtīgi ekonomiskas alternatīvas - ģeotermālā apkure vai gaiss-ūdens siltumsūknis. Ģeotermālās apkures un gaiss-ūdens apkures sistēmas ir vienlīdz piemērotas, gan izmantojot jau esošās gāzes apkures radiatorus, gan silto grīdu sistēmas, taču abām apkures sistēmām ir savas īpašības, kas jāņem vērā.


Pirmkārt un galvenokārt, par labu ģeotermālajai apkurei runā lielāka ģeotermālās enerģijas rentabilitāte. Tā patiešām ir visrentablākā apkures sistēma fiksēto izmaksu ziņā. Taču izmaksu efektivitātes starpība ar gaiss-ūdens siltumsūkni ir visai pieticīga – aptuveni 6%. Taču izmaksas par ģeotermālās apkures ierīkošanu ir augstākas nekā gaiss-ūdens siltumsūknim, kas nozīmē, ka ieguldījums atmaksāsies ilgākā laika periodā.


Arī ģeotermālā apkure nav piemērota visām mājsaimniecībām, jo ​​tai nepieciešama liela brīvas zemes platība ģeotermālās kontūras uzstādīšanai. Un pat, ja teritorijas platība ir pietiekami liela, neviens negrib milzīgus rakumus piemājas dārzā. Pastāv arī alternatīva – var taisīt vertikālu urbumu, kuram nepieciešams mazāk vietas – bet tas ir dārgāk un ne visur ir atļauts tādu veikt.


Elastīgāks veids, kā ekonomiski sildīt

Gaiss-ūdens siltumsūkņa priekšrocība salīdzinājumā ar ģeotermālo apkuri ir tā ļoti vienkārša uzstādīšana. Praktiski katrai mājai var atrast piemērotu ierīci, jo apkures sistēmas sākas no 3 kW jaudas. Visrentablākā apkures sistēma ir gaiss-ūdens siltumsūknis vidēja izmēra privātmājai ar aptuveni 100-220 kvadrātmetru platību.


Cik viegli ir uzstādīt gaiss-ūdens siltumsūkni? Īsumā - gāzes katlu ir jāatvieno no apkures un jāpievieno siltumsūkni. Lai nodrošinātu maksimālu apkures sistēmas efektivitāti, bieži vien ir nepieciešams arī pievienot akumulācijas tvertni un cirkulācijas sūkni, kā arī nomainiet karstā ūdens tvertni.


Ja ir vēlme un brīva vieta apkures telpā, gāzes katlu iespējams arī atstāt kā paralēlo apkures veidu - ja gāze kļūst lētāka, katlu var turpināt izmantot. Gāzes katlu var arī uzglabāt kā alternatīvo apkures sistēmu savai drošībai un īpaši aukstām ziemas dienām.


Skaidri izmērāmi ieguvumi

Arī gāzes apkures nomaiņas izmaksu aprēķināšana ir vienkārša. 200 kvadrātmetru lielas privātmājas gadījumā gaiss-ūdens siltumsūkņa ikmēneša apkures rēķins vidēji būs aptuveni 40% no izmaksām - salīdzinājumā ar gāzes katlu, bet precīzs ietaupījums atkarīgs no apkures pieprasījuma, aktuālajiem apkures rēķiniem un apkures sistēmas izbūves. KlimataVeikala apkures speciālisti ar prieku palīdzēs aprēķināt paredzamo ietaupījumu mājas apkurei. Sazinieties ar mums, rakstot uz info@klimataveikals.lv, vai zvaniet +371 2971 5566

Līdzīgas ierīces
Pieejama alternatīva dārgajai gāzes apkurei