Zave

Ģeotermālā apkure

Šajā lapā jūs atradīsiet biežāk uzdotos jautājumus par ģeotermālo apkuri.

Ja neatradāt atbildi uz savu jautājumu, noklikšķiniet šeit, lai jautātu ekspertam.Kā darbojas zemes siltumsūknis?


Augsnē un grunts zemē uzkrājas siltums, ko var izmantot apkurei ar zemes siltumsūkni. Dažādu augsnes slāņu temperatūra saglabājas nemainīga visu gadu, un jo dziļāks slānis, jo augstāka temperatūra. Ierasts urbt 120–240 m dziļumā, kur temperatūra saglabājas aptuveni 2–8 ° C.


Dziļurbumā tiek ievietotas divas kopā sametinātas caurules. Cauruļvadā atrodas neaizsalstošs šķidrums, kas paceļas un nonāk mājas siltumsūknī, kur tiek atbrīvota no zemes šķidrumā savāktā siltumenerģija. Kad šķidrums siltumsūknī ir atdzisis, tas tiek atgriezts urbumā, kur tas no jauna saņem siltumenerģiju.


Zemes siltumsūknis ir slēgta sistēma, tāpēc antifrīza šķidrums nekad nesaskaras ar gruntsūdeņiem.


Kad ir vērts iegādāties zemes siltumsūkni?


Ģeotermālā apkure ir piemērota gan mazākām, gan lielākām mājsaimniecībām ar vidēju vai augstu enerģijas patēriņu. Ģeotermiskajai apkurei ir augstas sākotnējās izmaksas, taču ilgtermiņā tā ietaupīs jūsu naudu, samazinot enerģijas patēriņu. Ja šobrīd jums ir elektriskā apkure vai zems enerģijas patēriņš, ģeotermālā apkure neietaupīs tik daudz, lai jūsu ieguldījuma atmaksāšanās laiks būtu ekonomiski pievilcīgs.


Cik daudz ģeotermālā enerģija var samazināt manu enerģijas patēriņu?


Izmantojot ģeotermālo apkuri, jūs varat ietaupīt līdz pat 80% no sava enerģijas patēriņa.


Vai vairākas mājsaimniecības var iegūt siltumu no vienas akas?


Tehniski jā. Bet tad ir jāizurbj dziļāks urbums, lai saražotu pietiekami daudz enerģijas visām mājsaimniecībām. Pretējā gadījumā pastāv risks, ka nebūs pieejams pietiekami daudz enerģijas. Ja nav iespējams veikt pietiekami dziļu urbumu, var rasties nepieciešamība pēc vairākiem urbumiem neatkarīgi no mājsaimniecību skaita.


Kad ir vislabākais laiks urbt urbumus un ierīkot ģeotermālo apkuri?


Ierobežojumu nav, ģeotermālo apkuri var ierīkot jebkurā gadalaikā.


Kāds ir urbuma aktīvais dziļums?


Aktīvais urbšanas dziļums ir sākumā un zem akmeņainas augsnes. No katriem 20 urbšanas metriem parasti var iegūt aptuveni 1 kW siltuma, taču šie skaitļi var ievērojami atšķirties.


Kā vislabāk izmērīt enerģiju no urbuma?


Saņemiet palīdzību no sūkņa uzstādītāja. Lai atvieglotu uzstādītāju un urbēju aprēķinus, var lejupielādēt aprēķinu programmu.

Klientu atbalsts
Ģeotermālā apkure