Zave

Gaiss-ūdens siltumsūkņi

Šajā lapā atradīsiet biežāk uzdotos jautājumus par gaiss-ūdens siltumsūkņiem.

Ja jūs neredzat atbildi uz savu jautājumu, noklikšķiniet šeit, lai pajautātu ekspertam.


Kā strādā gaiss-ūdens siltumsūknis?


Gaiss-ūdens siltumsūknis absorbē siltumu no ārējā gaisa un nodod siltumu tālāk uz radiatoriem un/vai grīdas apkuri jūsu mājoklī. Gaiss-ūdens siltumsūknis jums nodrošinās arī karsto ūdeni sadzīves vajadzībām.


Vai gaiss-ūdens siltumsūknis var samazināt manu enerģijas patēriņu?


Noteikti. Ūdens-gaiss siltumsūknis enerģijas patēriņu var samazināt līdz pat 70%.


Kad būtu sev jāiegādājas gaiss-ūdens siltumsūknis?


Gaiss-ūdens siltumsūknis ir labi piemērots mājām, kurās ir ūdens apkure ar atbilstošiem radiatoriem. Gaiss-ūdens siltumsūkņi ir pielāgoti dažāda lieluma dzīvojamajām un citām telpām, bet sūkņu ārējais bloks vienmēr ir viena izmēra.


Atkarībā no reģiona, konkrētajiem laikapstākļiem un iespējas izmantot lielāku zemes platību, ģeotermālā apkure var piedāvāt līdzīgu vai labāku investīciju atmaksāšanos, salīdzinājumā ar gaiss-ūdens siltumsūkni.


Vai visi gaiss-ūdens siltumsūkņi ir viena tipa?


Ir divu tipu gaiss-ūdens siltumsūkņi: “ieslēgts/izslēgts” vai “regulējama ātruma” tipa siltumsūkņi. “Ieslēgts/izslēgts” siltumsūkņiem principā ir tikai divi režīmi: izslēgts vai ieslēgts. Savukārt regulējama ātruma sūknis pastāvīgi maina savu jaudu atbilstoši nepieciešamībai.


Varat salīdzināt šos divus veidus ar diviem dažādiem automobiļiem, kas pārvietojas no punkta A uz punktu B. “Ieslēgts/izslēgts” automobilim ir paātrinājums līdz 100 km/h un pēc tam ripo tik tālu, cik iespējams. Apstājoties tas atkal piedod gāzi, līdz ir sasniegts ātrums 100 km/h un to atkārto, līdz ir nonākts punktā B.


Invertora auto nosaka 50 km/h ātrumu un uztur pastāvīgu ātrumu, līdz nonāk punktā B.


Invertora tipa gaiss-ūdens siltumsūkņa galvenā priekšrocība ir tas, ka jums tiek nodrošināts mazāks enerģijas patēriņš, vienmērīga iekštelpu temperatūra un ilgāks siltumsūkņa kalpošanas laiks.


Vai ir svarīgi, kādas iekārtas tiek izmantotas ūdens sildīšanai?


Jā, īpaši jāņem vērā to efektivitāti un stāvokli. Iekārtu siltuma noplūdes liek siltumsūknim vairāk strādāt, lai iegūtu siltu ūdeni, tādējādi tērējot vairāk enerģijas.


Kādēļ zem gaiss-ūdens siltumsūkņa ārējā bloka veidojas neliels apsalums?


Zem ārējā bloka var veidoties nedaudz ledus, jo gaiss-ūdens siltumsūknis sevi atkausē vairākas reizes dienā. Tā rezultātā ūdens pil zem ārējā bloka esošajā savākšanas traukā un sasalst mīnus grādos. Lai novērstu ledus rašanos, ūdens no trauka ir regulāri jāizlej.


Kas ir siltumsūkņa lietderības koeficients jeb siltuma koeficients (COP)?


Siltumsūkņa efektivitāti izsaka siltumsūkņa lietderības koeficients (COP – Coefficient of Performance). COP parāda, cik reižu vairāk siltumenerģijas dod iekārta, salīdzinājumā ar patērēto elektroenerģiju.

Klientu atbalsts
Gaiss-ūdens siltumsūkņi