Zave

5 iemesli, kāpēc gāzes apkuri aizstāt ar gaiss-ūdens siltumsūkni

Kopš gāzes apkure ir kļuvusi par vienu no dārgākajām apkures metodēm, gaiss-ūdens siltumsūknis ir kļuvis par vienu no ekonomiskākajiem apkures veidiem šodien un nākotnē. Gaiss-ūdens siltumsūknis rada tikpat patīkamu iekštelpu klimatu, bet ir vēl komfortablāks, un tā uzstādīšana neprasa lielus ieguldījumus. Šeit ir 5 pārliecinoši iemesli, kāpēc aizstāt gāzes apkuri ar gaiss-ūdens siltumsūkni.


1. Ievērojami zemākas apkures izmaksas

Tā noteikti ir lielākā gaiss-ūdens siltumsūkņa izmantošanas priekšrocība. Kā piemēru apskatīsim vidējas, 120 kvadrātmetru lielas privātmājas apkures izmaksas. Gāzes apkures gadījumā mājas vidējais apkures rēķins mēnesī šajā apkures sezonā bija ap € 600, savukārt apkures rēķins, izmantojot gaiss-ūdens siltumsūkni būtu bijis 3x mazāks -  € 200 mēnesī.


2. Viegla un ātra apkures sistēmas nomaiņa

Lai padarītu savu apkures sistēmu daudz ekonomiskāku, gāzes katls vienkārši jānomaina pret gaiss-ūdens siltumsūkni. Ar gāzi apkurināmos mājokļos lielākoties tiek izmanta vai nu radiatoru vai silto grīdu apkure. Karsto ūdeni, kas cirkulē apkures sistēmā, silda gāzes katls kas tagad tiek vienkārši nomainīts pret ekonomiskāko gaiss-ūdens siltumsūkni.

Ja nepieciešams, tiek pievienots cirkulācijas sūknis un akumulācijas tvertne, un, ja katls ražo arī sadzīves vajadzībām nepieciešamo karsto ūdeni, tiek uzstādīts piemērots karstā ūdens boileris.


3. Investīcija, kas ātri atmaksājas

Ikmēneša ietaupījumi no dārgās gāzes apkures nomaiņas ir lieliski. Apmēram 120 kvadrātmetru lielai mājai piemērots gaiss-ūdens siltumsūknis maksā aptuveni 4000 eiro. Kopā ar visiem nepieciešamajiem piederumiem, jaunu sadzīves ūdens boileri un uzstādīšanu apkures sistēmas maiņa izmaksās līdz 6500 eiro. Gaiss-ūdens siltumsūkņa kalpošanas laiks vidēji ir 15 gadi, un pēc tam, kad investīcijas pēc 5 gadiem ir atmaksājušās, atlikušos 10 gadus varat baudīt ar vēl lielākiem finansiāliem ieguvumiem no apkures.


4. Siltumsūknis ir piemērots gandrīz jebkurai mājai

Ekonomiskais gaiss-ūdens siltumsūknis ir piemērots arī tur, kur līdz šim tikusi izmantota gāzes apkure - no dzīvokļa līdz rindu mājai vai privātmājai. Tas ir visrentablākais risinājums rindu mājām un privātmājām, kuru  platība sākas no 80 - 100 kvadrātmetriem. Dzīvokļa gadījumā jārēķinās ar ilgāku ieguldījuma atmaksāšanās laiku un to, ka atšķirībā no gāzes katla gaiss-ūdens siltumsūkņa ārējais bloks ir jāuzstāda uz ēkas fasādes. Tam ir nepieciešama pārējo dzīvokļu īpašnieku piekrišana, kas var sarežģīt procesu.


5. Saudzē vidi, ir drošs un lietotājam draudzīgs

Ilgtspējība ir gaiss-ūdens siltumsūkņa pamatā – tā ir viena no videi draudzīgākajām apkures metodēm un tiek attīstīta arvien efektīvāk. Piemēram, jaunās paaudzes siltumsūkņos tiek izmantots videi draudzīgais R32 aukstumnesējs, kam ir 3 reizes mazāka ietekme uz vidi nekā iepriekš. Gaiss-ūdens siltumsūknis nerada drošības riskus: sliktākais, kas var notikt, ir tas, ka mājā ir auksts. Sistēmas ir necaurlaidīgas un ugunsdrošas, to darbību var uzraudzīt ar viedierīču starpniecību un, ja vēlaties, iespējams sekot līdzi arī reāllaika enerģijas patēriņam.
Ja vēlaties uzzināt vairāk par izmaksām un ieguvumiem, pārejot no gāzes apkures uz gaiss-ūdens siltumsūkni, sazinieties ar mūsu apkures speciālistiem pa tālruni +371 67 717 236 - sākotnējam cenas piedāvājumam un aprēķinam pietiek ar īsu telefona konsultāciju.


Līdzīgas ierīces
5 iemesli, kāpēc gāzes apkuri aizstāt ar gaiss-ūdens siltumsūkni