Visi apkures risinājumi, kas minēti iepriekš, ir videi draudzīgi un ar ļoti zemiem apkures izdevumiem. Izmantojot siltumsūkņus, ietaupiet līdz 80% no izdevumiem, ko tērējat par fosilajā apkurē balstītu apkuri.
Siltumsūkņi ir apkures sistēmas, kuras ir ērti izmantot un tīrīt; tie ir piemēroti dažāda tipa ēkām: privātmājām, biroju ēkām, vasarnīcām utt.
Apkures sistēmas pamata apkurei
Apkures sistēmas, kas ir piemērotas izmantošanai kā pamata vai galvenās apkures metodes, ir gaiss-ūdens un zemes siltumsūkņi. To galvenā atšķirība no gaiss-gaiss siltumsūkņa ir tieši tā, ka tie var nodrošināt ēkas apsildi kā galvenais apkures veids.
Abas apkures sistēmas nodrošina ērtu un izdevīgu apkuri privātmājām, biroju ēkām u. c. ēkām.
Gaiss-ūdens siltumsūknis vāc siltuma enerģiju no āra gaisa un caur ūdeni novada to ēkā. Siltumenerģiju var izmantot gan apkurei, gan sadzīves karstā ūdens uzsildīšanai.
Gaiss-ūdens siltumsūknis siltumenerģijas iegūšanai izmanto atjaunojamos enerģijas avotus, tādēļ iekārtas darbs ir draudzīgs videi. Siltumsūknim elektroenerģija ir jāizmanto tikai siltumenerģijas sūknēšanai, bet tās īpatsvars ir zems: izmantojot apmēram 1 kWh enerģijas, siltumsūknis spēj saražot 3-5 kWh siltumenerģijas. Gaisa siltumsūkņa lietderības koeficients jeb COP ir atkarīgs no iekārtas modeļa un jaudas.
Zemes siltumsūknis ir apkures sistēma, kas siltumenerģijas iegūšanai izmanto ģeotermālo apkuri: zemē saglabāto siltumenerģiju savāc ar atbilstošas ģeotermālās apkures kolektoru, kuru uzstāda zemē.
Zemes siltumsūkņa vidējais lietderības faktors ir līdzīgs kā gaiss-ūdens siltumsūknim. Ģeotermālā apkure arī nodrošina apkuri ar zemiem apkures izdevumiem un ilgtermiņa investīcijas mājas apkures sistēmā.
Zemes siltumsūkņa uzstādīšanai ir nepieciešama brīva zemes platība ap ēku: apmēram 1 kvadrātmetra apkurei nepieciešami 3,6 kvadrātmetri brīvas teritorijas. Ja ap ēku nav lielas teritorijas, ieteicams uzstādīt gaiss-ūdens siltumsūkni, kura uzstādīšanai liela teritorija nav nepieciešama.
Citi apkures risinājumi
Papildus zemes siltumsūknim jeb gaiss-ūdens siltumsūknim gan privātmājās, gan dzīvokļos un birojos var uzstādīt arī gaiss-gaiss siltumsūkni.
Gaisa siltumsūkņi ir apkures risinājumi, kas ir ideāli piemēroti kā ēkas papildu apkures iekārta. Gaiss-gaiss siltumsūkņi ir izplatīti ēkās ar koka apkuri, kurās siltumenerģiju ražo divas dažādas apkures iekārtas.
Visi siltumsūkņi ir videi un naudasmakam draudzīgi, arī gaiss-gaiss siltumsūkņi. Darbības efektivitāti raksturo tehniskie rādītāji: lietderības koeficients un jauda. Iekārtas ar pareizo jaudu un lietderības koeficientu izvēle ir atkarīga no ēkas izmēra, siltumnoturības, plānojuma u. c. rādītājiem.
Gaiss-gaiss siltumsūknis zemās āra temperatūrās nestrādā ļoti efektīvi, tādēļ -20 grādu temperatūrā nepieciešams papildu apkures avots. Tāpat gaisa siltumsūknis nespēj viens pats apkurināt lielāku dzīvokli, visu biroja ēku vai privātmāju. Izvēlēties ziemeļvalstu klimatam piemērotu gaisa siltumsūkni palīdzēs mūsu eksperti. Konsultējieties ar speciālistu un izvēlieties piemērotu apkures iekārtu savam mājoklim, birojam, vasarnīcai.
Apkures sistēmas izvēle sākumā var šķist sarežģīta, tāpēc aicinām konsultēties ar mūsu speciālistiem, un viņi palīdzēs izvēlēties jūsu mājām vai birojam piemērotāko apkures risinājumu. KlimataVeikala apkures sistēmu pārdošana notiek visā Latvijā – sazinieties ar mums, lai atrastu vislabāko risinājumu!